Тези з «Серпневої-2024»
26 серпня відбулася Серпнева конференція 2024 «Освіта рухає світ» від Міністерства освіти і науки України. Генеральна директорка «Змінотворців» Оксана Лютік стала запрошеною гостею заходу, а методологи Тимур Демчук і Петро Чорноморець — спікерами на панелях програми.
У рамках панелі «Позашкілля» Петро Чорноморець розповів про цілі «Змінотворців», сутність нашого проєкту й позашкільну освіту.
Декілька тез із виступу:
У «Змінотворцях» основа — не контент, адже його можна знайти в інтернеті. Це лише субстрат для того, щоб сталася взаємодія, діти познайомилися з різними експертами у власних сферах, які не є викладачами. Це люди, які фактично займаються цією діяльністю.Щоб підлітки могли поспілкуватися з такими людьми, ми створюємо наш проєкт.
Кожен викладач — це особистість, яка має бути собою у цій взаємодії. Тому нам дуже складно зробити якусь уніфіковану систему навчання.
Наш основний виклик:
- 20 000 старшокласників щороку;
- щоб з підлітками працювали люди, які не є фаховими викладачами;
- постійна підтримка високої якості занять, але при цьому, щоб кожен викладач міг залишатися собою.
Зараз наш перший пілотний рік. У нас сумарно працює близько 60 викладачів, провчилося близько 400 старшокласників. Далі ми розраховуємо розростатись.
Ми не знаємо, яким буде майбутнє і що буде за 3 або 20 років. Тобто насправді у нас немає точного рішення. Тому дуже важливо, щоб усі процеси, налаштовані на майбутнє, не були централізованими.
Порада батькам:
Найуспішнішими стають ті люди, які знаходять своє оптимальне місце і свій оптимальний шлях, а не ті, які рухаються повністю в стандартній течії. І позашкільна освіта — саме про це.Цілком імовірно, що для вашого підлітка набагато ефективнішим буде трошечки «підзабити» на школу й зайнятися тими речами, які у нього найкраще виходять. Тобто, якщо ви дуже боїтесь за майбутнє своєї дитини, задумайтесь, що їй швидше допоможе — те, що вона любить, чи те, що вона вивчить, бо їй сказали це зробити.