Контакти

Загальні питання

[email protected]

Щодо участі закладів у проєкті

[email protected]

Подзвонити нам

+38 095 159 06 88

З питань партнерств

[email protected]

З питань медіа та комунікацій

[email protected]

«Як громадам залучати молодь до змін?» – 4 поради від Владислава Грезєва і #ШоТам

Нещодавно команда #ШоТам зібрала понад 100 голів і заступників з 50 громад України, щоб обговорити, як залучати партнерів, як владі взаємодіяти з бізнесом і молоддю та будувати довіру з місцевими мешканцями.

Панельну дискусію «Чому молодь ігнорує громаду? Залученість молодого покоління до відновлення» модерував співзасновник «Змінотворців» Влад Грезєв, який поділився основними порадами за підсумками цієї розмови.

1. Починайте роботу з молоддю ще з молодшої школи

Це треба робити якомога раніше, щоб діти виростали з коректним усвідомленням власної ролі та впливу, розуміли свої потенційні можливості.

Давайте їм доступ до своїх кабінетів, проводьте стажування, екскурсії, залучайте до брейнштормів, збирайте ідеї та проводьте опитування — діти мають відчувати свою причетність до змін і приналежність до громади.

У «Змінотворцях» на курсі «Держава і політика» ми, наприклад, моделюємо засідання селищної ради, щоб разом розібратися, які рішення важливі та варті уваги. Або говоримо на тему власної відповідальності за зміни, які відбуваються або ні в нашому житті та нашій країні.

2. Дайте дітям реальні рольові моделі

Позитивний приклад працює навіть тоді, коли є великі та серйозні упередження. Будьте рольовою моделлю або знайдіть того, хто може виконати цю роль: показуйте на практиці, як можна поступово рухатися та робити корисні речі для власного села чи міста, як у ньому можна досягати успіхів, як це — повертатися після навчання за кордоном або великих перемог у конкурсах.

Наочний досвід буде говорити сам за себе і слова будуть не потрібні. Ми для цього робимо так звані заняття в форматі ЖЗЛ («Життя звичайних людей»), де діти спілкуються з різними дорослими людьми, які діляться власним досвідом і демонструють, що вони теж — прості, з такими ж реальними проблемами й викликами, але змогли щось добре зробити і досягти певних успіхів.

3. Співпрацюйте з державою, бізнесом і громадськими організаціями

Моніторте можливості, які пропонують громадські організації та держава, поширюйте їх серед своєї громади, залучайте тих, хто ними вже скористався, щоб ділитись досвідом. Будьте тими, хто ініціює створення, зміни або доповнення державних програм, співпрацю з локальними підприємствами.

Ніхто краще за нас самих не зробить те, що для нас добре. Долучайте свою громаду та спонукайте спільноту змінюватися для вас і з вами.

4. Впливайте через культурні проєкти

Ініціативи у сфері культури надихають і заохочують молодих людей. Створюйте можливості для залучення та співпраці: дайте платформу для висловлення, творчості, знайдіть можливості для фінансування талантів і підтримки своїх локальних культурних проєктів і продуктів. Громаду кличте вболівати та допомагати — і разом будете пишатися своїм і цінувати його.